کتاب استاندارد رستوران های ایران

کتاب استاندارد رستورانهای ایران

 

کتاب استاندارد رستوران:

کتاب استاندارد رستوران های ایران در سال 1384 به سفارش موسسه توسعه سیاحتی کیش و با هدف ارتقاء رستورانهای جزیره تهیه و تدوین گشت . با توجه به این نکته که جزیره کیش به عنوان یکی از قطب های توریستی ایران جایگاه ویژه ای در صنعت توریسم ایران دارد ، تمامی تلاش نگارنده بر این قرار گرفت که معیارها همگی بر اساس استاندارد های بین المللی بوده و  میزان حساسیت بالایی در نگارش این کتاب لحاظ گردیده است..

البته با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی ایران و برخی محدودیت های شهری و زیر ساختی، برخی قسمتها متناسب با شرایط موجود تغییرات کوچکی داشته و به اصطلاح ایرانیزه شده اند.

 

سرفصل های کتاب :

  • سرویس
  • منو
  • کنترل موجودی
  • آشپزخانه
  • سالن پذیرایی
  • بهداشت
  • پرسنل

 

در هر یک از فصول این کتاب مطالب به تفکیک مورد بررسی قرارگرفته اند .استاندارد های لازم در هر بخش ذکر گردیده اند.به طور مثال در بخش پرسنل ، شرایط لازم جهت احراز هر پست از پرسنل سرویس تا آشپزخانه و همچنین شرح وظایف هر پست ذکر گردیده اند.

 

لازم به ذکر است که این کتاب کلیات استاندارد رستوران و عملکرد آن را مورد بررسی قرار داده و استانداردهای لازم را ارائه مینماید. هر رستوران و یا مرکز تهیه ، طبخ و ارائه غذا نکات بسیار زیادتر و مختلفی را به فراخور شرایط و نوع فعالیت خود باید مورد توجه قرار دهد .

مجموعه رستوران استاندارد یکی از تمرکز های مهم کاری خود را استاندارد سازی رستورانها و مجموعه های غذایی قرار داده است . این تیم با تکیه بر پیشینه علمی خود سعی در نزدیک کردن رستورانها به استاندارد های بین المللی دارد .منابعی از این دست که بر مبنای علم روز رستورانداری و مهمانپذیری تهیه گشته اند ، از نقاط قوت تیم رستوران-استاندارد در اجرای این امر میباشند .

 

رستوران استاندارد : تیم راه اندازی، استاندارد سازی ، آموزش ، تجهیز رستوران و کافه

 

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *